U stomatologa - na co zwrócić uwagę? - O stomatologii

Stomatologia Ruda Śląska

Z czego bierze się ogromna popularność polskich dentystów zagranicą?


Popularność polskich dentystów poza granicami naszego kraju jest ogromna. Rośnie ona z roku na rok. Składa się na to kilka czynników. Pierwszy, bardzo prosty – tanie linie lotnicze.

U stomatologa - na co zwrócić uwagę? - O stomatologii Stomatologia Ruda Śląska
Do takich miast jak Oslo, czy Sztokholm można bardzo, bardzo często dolecieć dosłownie za 100zł w obie strony. Dla Skandynawa jest to kwota porównywalna do około czterdziestu, czy nawet trzydziestu złotych Polskich. W takiej cenie można zjeść obiad w restauracji i to nie najlepszej. Widząc to, wiele osób zza granicy przylatuje do nas do dentystów. W związku z tym, że w swoich krajach mają oni do czynienia z polskimi stomatologami, mają oni świadomość ich rzetelności i wysokiej jakości usług. To dlatego stomatologia w Polsce jest tak dobrze rozpoznawalna.

Stomatolog to prawdziwy specjalista w swojej dziedzinie. Dzięki odpowiedniej działalności na różnych polach, dzięki swojemu wykształceniu i doświadczeniu jest w stanie nie tylko wyleczyć pacjenta, ale także zapewnić mu lepszy wygląd i komfort każdego dnia. Stomatolog zajmuje się nie tylko leczeniem zębów, ale także ich upiększaniem. Tu trzeba zaznaczyć, że takie zabiegi jak usuwanie kamienia z zębów, czy wybielanie zębów są w naszym kraju coraz bardziej popularne. Wynika to między innymi z coraz bardziej bogatego społeczeństwa, które jest sobie w stanie pozwolić na rozrywki także wyższego rzędu.




Zakres chirurgii stomatologicznej

Zakres zabiegów wykonywanych przez chirurga stomatologa, chirurga szczękowo-twarzowego oraz laryngologa, jako lekarzy zajmujących się operacjami w obszarze twarzoczaszki, bywa różny i zależny jest od posiadanych przez operującego umiejętności. Do najczęściej wykonywanych procedur w chirurgii stomatologicznej należą:

ekstrakcje (również zębów zatrzymanych i jeszcze niewyrzniętych), ekstrakcje zębów mądrości,
odsłanianie zębów zatrzymanych w łuku,
plastyki połączeń jamy ustnej z zatoką szczękową
leczenie ropni oraz przetok ustno-twarzowych,
resekcje wierzchołka korzeni, hemisekcje,
zabiegi usunięcia włókniaków, nadziąślaków, mukoceli, brodawczaków i innych zmian błony śluzowej,
chirurgiczne przygotowanie jamy ustnej do leczenia protetycznego,
podcinanie wędzidełek warg i języka
zabiegi na zatoce szczękowej ? w tym Operacja Caldwella-Luca oraz zabiegi wykonywane metodą endoskopową,
zabiegi z zakresu implantoprotetyki stomatologicznej,
leczenie nowotworów łagodnych oraz niektórych postaci nowotworów złośliwych jamy ustnej i warg oraz guzów nowotworopodobnych,
operacje usunięcia torbieli twarzoczaszki,
terapia ortopedyczna złamań zębów, wyrostków zębodołowych, szczęk i żuchwy,
farmakologiczne i operacyjne leczenie chorób gruczołów ślinowych i stawów skroniowo-żuchwowych,
leczenie zespołów bólowych twarzoczaszki,
zabiegi z zakresu chirurgii periodontologicznej.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chirurgia_stomatologiczna


Z jakich narzędzi korzystają dentyści?


W medycynie, w każdej jej dziedzinie, bardzo ważne są narzędzia używane przez lekarzy. Niektóre służą do diagnozowania chorób, inne do wykonywania zabiegów. Niezależnie jednak od ich zastosowania wszystkie powinny być sprawne oraz sterylne, żeby wykluczyć ryzyko zakażenia. Higiena w każdym gabinecie lekarskim jest ważnym czynnikiem. To samo dotyczy narzędzi stosowanych w stomatologii, również powinny być sterylne, a jeśli są elektroniczne ich stan techniczny musi być regularnie sprawdzany. Jest to niezwykle istotne dla zdrowia pacjenta. Najczęściej używanymi narzędziami w dentystyce są lusterka oraz pincety stomatologiczne, a także różnego rodzaju wiertła. Na przestrzeni lat narzędzia stomatologiczne się zmieniały na coraz bardziej precyzyjne.



© 2019 http://o-stomatologii.eltermserwis.waw.pl/